B40 Mikser 6 Gözlü - 8 Gözlü - 10 Gözlü  

mikser

Pamuk yada sentetik elyafın karışması, balyalar arasındaki farklılıkları gidermek ve homojen bir iplik kalitesine erişmek için zorunludur. Seçilecek karıştırıcının tipi, tamamen kurulu harman hallaç tesisinin tasarımına, tesiste aranan esneklik taleplerine, beklenen üretim miktarına ve nihayet tesisin kumanda prensibine bağlıdır. BALKAN MİKSER makinaları 6 - 8 ve 10 kamaralı olarak imal edilebilmektedir.

Hem yüksek üretim gerektiren ve hem de birkaç tarak hattına bölünmüş tasarımlarda yüksek hacimli depolama kapasitelerine sahip karıştırıcılar kullanmak şarttır. Orta ve düşük düzeyde üretimle çalışan ve tarak hatlarına bölünmemiş, kesintisiz materyal akışı ile çalışan tesislere konulacak mikserler, aynı oranda düşük hacimli olabileceği gibi birbiri ardına yerleştirilmiş küçük mikserlerden de oluşabilir. Mikserin kamaraları materyal sevk fanı ve basınç kontrolü ile çalışan klepe sistemi vasıtasıyla birbiri ardına doldurulur ve kamaraların altından eşit miktarlarda açıcılar vasıtasıyla çekilir. Böylece hem balyalar arasında ve hem de zaman birimi içinde ideal bir karışım sağlanmış olur.

İplik imalatının başlangıcında yapılan iyi bir harmanlama, bundan sonraki iplik üretimi, dokuma ve hatta finishing  işlemleri için özel bir önem taşır.

Değişik orijinlerden gelen, balyalar arasındaki harman uyumsuzluğunu hiç düşünmesek bile, elyaf olgunluğu, renk, boy ve mikroner farklılıkları, iplik mukavemeti, düzgünlük, boya emme özelliği ve işletme çalışma şartlarında değişiklikler yaratmaktadır.

b26cizim


Ürün Broşürü

B40