B19 Kurutma Ünitesi  

b19kurutma

B19 KURUTMA makinasına besleme ünitesinden gelen materyal eleklerdeki vakumlu yüzeylere yapışarak, elekle birlikte dönmeye başlar. Bu dönme işlemi eleklerin çaprazlama kapalı olmasından dolayı ilk elekte başlar ve son eleğe, oradan da çıkış davlumbazına kadar devam eder.

Materyal makine içerisinde giriş ağzından çıkış ağzına doğru akarken, elek alınlarına monte edilen fanlar eleklerin içinden emiş yaparak materyalin elek yüzeyine yapışmasını sağlar. Aynı zamanda fanlar elek içinden emdikleri havayı dışarı doğru kuvvetli bir şekilde üflediklerinden serpatinlerden  geçen sıcak hava makinada bulunan hava perdeleri vasıtası ile materyal üzerine üflenir.

Bütün bu işlemler sırasında makine içerisinde açığa çıkan nemin dışarı atılması ise egzoz fanı ile olur. B19 Kurutma Makinası kendi içerisinde altı odacıktan oluşmaktadır her odacığın kendi fanı vardır. Kurutma derecisinin ölçümü 3 safhada  da tamamlanır. İkişerli olarak eşlenen odacıklara bağlanmış termokupul’lar vasıtası ile materyalin kurutulması tamamen kontrol altında tutulmaktadır.

b19cizim


Ürün Broşürü

B19